kuiva silma sündroom ning lasik lõikus 06.06.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere, kas kuiva silma puhul tuleb üldse kõne alla silma laseroperatsioon lühinägevuse korrigeerimiseks? Olen aru saanud, et see omakorda veel kuivatab silma, ka on kuiva silma puhul niigi suur võimalus pidevaks põletikuks..

Arst vastas:

dr Leo Schotter

LASIK opertasioon, erinevalt teistest lühinägevust korrigeerivatest operatsioonidest, tekitab sageli kuiva silma sündroomi (sagedus 15-30%), kuna lõikuse ajal klapi moodustamisel lõigatakse läbi sarvkesta närvid. Kuiv silm nõuab seejärel asendusravi niisutavate tilkadega kogu elu. Kuiva silma puhul tuleb tõsiselt kaaluda LASIK lõikuse otstarbekust.
Vt ka http://www.lasikdisaster.com/