silma trauma 22.07.01 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere! Olen 40aastane.Viis kuud tagasi juhtus mul õnnetus.Paremasse silma läks äädi-

kas.Sain poole tunni jooksul arstiabi,aga praeguseks pole erilist paranemist märgata,kuigi arsti juures käin iga nädal ja tarvitan pidevalt silmatilku ja-salve.

Sellest silmast ei näe ma peaaegu midagi.Olen kaotanud peaaegu igasuguse

lootuse terveks saada.Silmavalge on kogu aeg punane ja silm on hoopis teist värvi kui teine silm.

Ette tänades!

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Silma söövitus happega lõpeb sageli raskekujulise nägemise kahjustusega, isegi silma kaotusega. Silma paranemine võib seejuures võtta aega kuid-aasta, olenevalt happesöövituse sügavusest. Ilma silma nägemata on raske prognoosida tulevast silma seisukorda ja arvata midagi ravist.