Sjögreni sündroom 10.02.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tervist. Kas pidev kuiv silm ,mis ei allu niisutamisele, võib olla Sjögreni sündroomist? Kas selleega tegeleb pere-, silma -või reumaarst? Kui lihtne oleks seda diagnoosida ja kui võimalik ravida? Patsient vaid 19-a

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Sjögreni sündroomiga tegeb reumaarst, lisaks reumale on ka limaskestade kuivus nii silmas, kui ka ninas ja neelus, mujal. Lisaks põhiravile sobivad silma niistavad silmatilgad.