veresooned silmades 31.01.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Olen 20 aastane tütarlaps, kannan prille mõlemale silmale -0,5. Probleemiks on juba lapsest peale olnud veresoonte lõhkemine silmades. Lapsena arvasid arstid, et tegu on aspiriini talumatusega, kuna veresooned lõhkesid just siis kui olin haige ja palavikus. Aspiriini ei ole ma juba ammu tarvitanud, aga veresooned lõhkevad ikkagi, kusjuures ma ei oska seda seletada isegi suurenenud töökoormusega - vahel lõhkevad veresooned silmades ka siis kui ma ei ole palju lugenud ega arvuti taga istunud. Loomulikult tekitab see silmale ka valu- ning väsimustunnet. Kas oskate aidata? Kas ka sellistel puhkudel aitaks käsimüügi silmaravimid nagu Vitavision? Või tuleks suunduda silmakontrolli? (prillid määras mulle optika arst)

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Veresoonte nõrkus ja haprus silmades pole iseeneset silmahaigus. Võiks kontrollida perearsti juures oma üldist tervisliku seisukorda.