vaegnägemine 11.12.03 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere. Olen 4a-poja ema. Kui poeg oli 5 kuud vana avastati, et ta on vasakust silmast pime. Käisime erinevatel uuringutel kuni lapse 1,5 aastaseks saamiseni. Siis öeldi, et midagi muuta ei anna, tuleb selleg leppida. Nüüd oleme käinud igal aastal korra kontrollimas silmanägemist. Teine silm näeb normaalselt. Aasta hiljem selgus, et poeg suudab eristada nii umbes 15 cm kaugusel olevaid esemeid, värve, reageerib valgusele. Arstidele tuli see üllatusena. Kuna nad diagnoosisid, et ta ei hakka kunagi sellest silmast nägema.
Kas on võimalik kudagi seda silma arendada?
Mida teha?

Tänan.

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Kaasasündinud probleemidega pole sageli mingeid spetsiaalseid ravivõtteid võimalik rakendada. Peaksite külastama lastesilmaarsti, kes hindab silma seisundit, milline on kaasasündinud puude iseloom, ja selgitab ka treeninguvõimalust, juhul kui see võimalik on.