Mul on tõesti pahad silmad. 25.06.03 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tervist! Olen 36 a. naine. Arvuti ja kirjatööga eriti ei tegele. Mul on vist oma 10 - 15 a. olnud tundlikud silmad. Jube vastik on! Ausalt kohe! Hommikul ärgates on nad juba kanged, tuimad ja kuivad. Siis justkui läheb paremaks ja poolest päevast hakkavad nad juba jälle ära väsima ja pea teeb lausa "haigeks" ja uimaseks. Ja siis ongi kohe selline hästi väsinud tunne peal. Kergesti lähevad märjaks. Muidu on kuivad. Eks on ka see kuiva silma sündroom ka. Olen kasutanud prooviks neid kunstpisaraid ka, kuid neid peaks siis silma panema iga poole tunni tagant vist, et aitaks? Ja neid kunstpisarad ju üle ühe kuu ei tohi kasutada, seega tuleb alati pool pudelit lihtsalt minema visata. Mustikatablette sõin ka, ei midagi. Üliharva kui mu silmad on head, nagu teistel normaalsetel inimestel. Vahel on tunne, et silmad kardavad valgust. Või peakski võimalusel tumedai prille kandma? Tahaks ju ka, et minu silmad ometi säraksid. Aga ei. Mida saaks ette võtta? Või see jääbki nii? Muidu on silmad -0,25. Silmaarst ütles, et see on sellest, et mul on suured silmad ja nad on vähe kaitstud. Mida arvate Teie?

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Ja on ka selliste silmadega inimesi loodud. Kui kunstpisara tilkadest pole päris abi, on ka teisi n Artelac, või päris silmageel - Oftagel. Ja veel on analooge. Mõnel inimesel sobib üks paremini, teisel teine. Võiks proovida.