Liikuv virvendus vaateväljas 23.05.03 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere Hr. Shotter, hommikuti on silmad kinni kleepunud ja silmamunad sügelevad. Silmade avades on vaateväljas mitmetasapinnaline virvendus ehk loor. Kui fookus loori peale viia on näha tolmukübemeta sarnaseid, liikuvaid osakesi. Arvuti ja televiisoriekraani vaadates hakkavad silmad kuivama ja sügelema. Samuti on raskendatud lugemine. Palun Teie abi !

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Ilmselt on tegemist silmapõletikuga, sügelemine viitab allergilisele põletikule. Ravi korraldamiseks peaks silmaarsti külastama.