Seks ja päevad 20.05.18 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tere!
Olin kaitsmata vahekorras hommikul ja sama päeva õhtul hakkasid mul päevad. (nädal varem kui olin oodanud.) Kui suure tõenäosusega ma võisin rasestuda? Kui ma oleks SOS pilli ostnud kas see oleks mind kuidagi aidanud? (See vist päevade aeg ei muuda enam midagi?) Millise aja möödudes tasub rasedusttesti teha?

Ette tänades!

Arst vastas:

Vladimir Vihljajev

dr Vladimir Vihljajev

Günekoloog

Meestekliinik Tallinnas

Tere! Kui õhtul samal päeval hakkas menstruatsioon siis võimalus rasestada on null! SOS pilli pole mõtted võtta. Muidugi jääb väike võimalus et see ei ole päevad, vaid lihtsalt verieritis, mis on võimalik peale intensiivse vahekorra. Aga siis veri kogus on ka väiksem ja lühem aega kui tavalist. Kahe nädala hiljem võite teostada rasedus testi pigem südame rahumisel!