Munandid 30.09.17 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tere!
Määrasite eelmine aasta hormoonasendusravi, kuna jõin ka alkoholi ravi ajal, aga paremaks ei ole läinud vasak on väike ja parem on ka väiksemaks läinud nüüd ehk siis halvema poole.Valud hakkasid selle kuu sees pihta. Kui jäigastub siis muutuvad vasak ja parem munand veel väiksemaks. Kas on võimalik saada mingisugust abi veel,et ei pea operatsioonile minema et lasta panna proteese?
Sain aja alles 10 -ndaks oktoobriks.

Arst vastas:

Vladimir Vihljajev

dr Vladimir Vihljajev

Günekoloog

Meestekliinik Tallinnas

Tere! Hormonaal asendav ravi ajal mõni kord munandid võivad väiksemaks muuta (tegelikult mitte väiksemaks vaid pehmemaks mis annab mulje et neid on väiksem). Mõne kuu jooksul peale ravi kuuri see tavaliselt taastub. Olemas teised ravimeid (hüpofiisi hormoonid) mis ka soodustavad munandi koe taastumist. Tulge konsultatsioonile, kontrollime hormoonid verest ja vaalime õige ravi taktikat. Arvestage et see on aeglane protsess (ravi) ehk võtab aega. Munandi proteeserimist kohta – ei ole vajadust!