Liiga kiire seemnepurse 20.11.15 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tere! Olen 31 aastane noormees ja minu küsimus selline, et seemnepurse toimub liiga kiiresti. Astudes partneriga vahekorda, toimub sellele mõne minutiline eelmäng ja peale seda vahekorda minnes saab mõned korrad tegutseda ja siis ongi kõik läbi. Oleme proovinud ka vahel teistkorda 20 min vahega aga vahel see õnnestub vahel mitte. Korraks nagu peenis jäigastub ja siis kõik. Hakkab pehmemaks tagasi muutuma.Tahaks mingit vastust ka selle kohta kas on ka mingi ravi olemas või mõningad õppetus sõnnad, võiks sellevastu aidata. Kas asi on ravitav. NB: antitepresantte eei tahaks küll tarvitada. Kas on ka midagi looduslikku selle tarvis.
Austan väga arstide tööd ja oleks väga tänulik, kui saaks sellele küsimusele positiivse ja arvessevõetava vastuse. Vahest akkab partneri ees lausa piinlik. Olen kuulnud, et mõned võivad selle asjaga tegeleda 20 min järjest ja siis ka veel midagi ei juhtu. Arvan , et vanus ei tohiks ka olla veel nii vana olla, et peaks see asi mõõduma hakkama.

Tänades ette.

Arst vastas:

Vladimir Vihljajev

dr Vladimir Vihljajev

Günekoloog

Meestekliinik Tallinnas

Tere! Probleem on väga levinud (üle 50% noored mehed räägivad et vahekord kestab lühidalt). Statistika järgselt keskmine kestvus 2-3 min, alla 1 min nimetakse varajaseks seemnepurskeks. Reeglina see ei ole mingihaigus, vaid selle inimese erinevus (kõrge tundlikkus) – tähendab see ei vaja ravida ja ei ole ravitav! Vaid leevendata (aidata) ikka saab. Kõige efektiivsemalt antidepressantid (Dapoxetin, mida võetakse 2 tundi ennem), aitavad ka lokaalsed (kohalik) tuimestid (Lidocaini sisaldav spray-d ja geelid) – retsepti ravimid. Olemas igasugused nn kongestiivsed metoodikat (näiteks start-stopp tehnikat), füüsilised harjumised. Kahjuks see on juba pikk jutt ja paari lausega ma ei saa sellest kujundata. Soovitan tulla konsultatsioonile kus võib rääkida pikemalt ja otsida individuaalselt lahendust.