Seks 31.07.16 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tervist,

Käisin teiejuures visiidil 23.04.2015 sama teemaga, vahepeal pole jõudnud aega asja uurida on olnud kiire.
Nimelt mure on ikka selles, et vahekorda astudes lõppeb asi väga kiirelt, nii paari tõukega ja juba vajub ära. Kirjutasite mulle mingi sprei ja tabletid (täpselt ei mäleta mis need olid enam) aga kahjuks spreist abi ei olnud, ja tabletidest hakkas halb ja läksin hoopis magama ära, seega polnud ka nendest kasu, proovisin küll ainult ühekorra, teistkorda enam ei julgenud tablette proovida. Proovisin ka teie soovitatud viisi et mingiajapärast uuesti proovida, aga ka sellest kasu pole, sest järgmistkorda peale seemnepurset kõvadust lähima 2 tunnijooksul on tulutu proovida saavutada. kunagi 2 aatatat tagasi juhtus vahepeal ka see et vahekord oli normaalselt pikk, et naiselgi oli kasu sellest.
Kas leidub veel mingeid ravimeid, või midagi millest abi saada? kasvõi näiteks olen uurinud, et mõnes riigis kirjutatakse sellise probleemi puhul viagrat või midagi selle sarnast, et peale seemnepurset kohe ära ei vajuks ja saaks ikka edasi nautida.

Arst vastas:

Vladimir Vihljajev

dr Vladimir Vihljajev

Günekoloog

Meestekliinik Tallinnas

Tere! Tavaliselt soovitatud asjad ikka aitavad (spray ja tabletid Priligy). Muud ravimeid mis pikendavad vahekorda pikkust Eesti turul ei ole. Tabletid olemas 60 mg ja 30 mg . Kui 60 mg kutsus uimasus siis võite proovida vähendada doosi, näiteks poolitada, Ärge kartke ei juhtu midagi! Mõned kolleegid kasutavad sellel juhul Viagrat või sarnast, mis aitab proovida kohe teist vahekorda. Mõnele see aitab ka (mitte kõigile). Võime ka proovida, selle tüübi ravimeid on päris palju. Siis teie peate tulla vastuvõtule retsepti väljastamiseks. Mõnikord proovitakse veel pikaajaline antidepressantide kasutamine väikses doosis. Aga see on väge erinev (individuaalne) ja seda ka tasub arutada vastuvõtu ajal.

Soovin edu Vladimir