suuseks ja sellest tingitud seks haigused 11.07.16 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

milliseid haiguseid on võimalik edasi anda suuseksi kaudu?
nimelt kahtlustan oma tervise hädasi selles sest peale seda läks alla mäge tekkis kurgu valu ja kogu peanahk läks tuimaks nagu parasteesia kas on võimalik et see on herpes või mõni muu haigus?

Arst vastas:

Vladimir Vihljajev

dr Vladimir Vihljajev

Günekoloog

Meestekliinik Tallinnas

Tere! Kahjuks suuseks on praktiliselt sama ohtlik nagu tavaline (tupeseks), kuna suuöönes elavad umbes 500 erinevad tüved baktereid + suuseksi ajal võivad tekkida pisikesed hõõrumised (haavandid) suguti pinnal mis ka võivad soodustada infitseerimisele näiteks HiV-ile ja süüfilisele. Siis kahjuks läbi suuseksi võib saada päris palju haiguseid. Ilma uuringud raske vastata mis haigus teie saite, vaid näiteks herpeseile need kaebused sobivad. Soovitan pöörduda arsti konsultatsioonile et teostada soobiva analüüsid

Soovin edu Vladimir