Seksiga probleemid 29.08.13 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tere päevast!
On selline mure, et oleme olnud abielus kokku 2 a. Enne abiellumist hoidusime seksuaalelust, sest mõlemad käime kirikus ja me ei pidanud õigeks astuda enne abiellumist vahekorda. Kuid pärast seda, kui abiellusime ära, hakkasid sellega probleemid pihta. Mu mees ei saavutanud kuidagi erektsiooni, olid probleemid erutusega ja kui lõpuks jõudis nii kaugele, et saavutas enamvähem peenise jäikuse, polnud ta võimeline kunagi lõpule minema. Käisime mõlemad ka arstide vahet, tema käis ka seksuoloogi juurest abi otsimas, tehti ka kõiksugu analüüse, mis näitas, et tema hormoonitase oli küllaltki madal, aga muid hädasid polnud. Arst ütles, et probleem on suhetevaheline ja see on meie kätes lahendada, ta rohkem ei osanud meid aidata. Aga nüüd on 2 a. möödunud, me pole elanud regulaarset suguelu, sest ta on kogu aeg nagu selline jahe ja osavõtmatu olnud. Muidugi omad isud tal ikka on, siis ta üksi ennast suudab rahuldada, kui kasutab oma isklikke fantaasiaid, aga minu peal mitte. Oleme ka püüdnud leida põhjusi erinevaid, et tööstress jne, aga need on kõik vaid olnud oletused.
Kuid miskit imelikku on hakanud temaga toimuma nüüd 2 aastat hiljem. Ta kaalus pea 100 kg, võttis kaalus kõvasti maha, nüüd on kaal jõudnud 84 kg ja mingid kummalised hormonaalsed muutused on hakanud temaga toimuma. Hormoonid on hakanud tema sees äkitselt möllama ja on hakanud ka rohkem seksi peale mõtlema. Peale selle nädal tagasi avastas ta enda rahuldamiseks mingisuguse uue tehnika, mis tekitab suurema orgasmi kui kunagi varem. Mõned päevad tagasi tegi ta mulle päris kõvasti haiget, kui tuli ja ütles mulle ausalt välja, et ta on oma töökaaslasesse armunud ja see on nii tugev tunne tema sees, et ta ei suuda enam taluda seda ja peab minema rääkima oma tunnetest talle. Andis mulle teada, et ta pole enam seesama inimene, kes varem, midagi on muutunud ja ta tunneb ennast jälle 20aastasena. Siiski ta sellise rumalusega hakkama ei saanud. Me otsustasime, et peame tegema kõik, et säilitada oma abielu ja hakkama uuesti proovima, et korda saada meie suguelu. Oleme proovinud praeguseks ühe korra, aga ta polnud siis sellel lainel ja ta selgitas mulle, et ma pole ta jaoks lihtsalt seksuaalselt piisavalt atraktiivne ja see pole isegi minu süü, see lihtsalt on nii. Tema töökaaslane, kellesse ta armus, erutab teda nii tugevasti juba esimese korraga, aga mina ei suuda ja see isegi ei sõltu minu ilust ja kenast kehavormist. Ta ei suuda seda seletada, miks see nii on. Ta pole algusest peale tundnud minu suhtes nii tugevat ja vastupandamatut tõmmet. Abiellus minuga, sest olin ta hingele väga lähedane ja ta armastas mind.
Ja nüüd ma soovingi Teie käest küsida, kas see saab tõesti võimalik olla, et tal tegelikult on seksuaalsusega kõik korras, lihtsalt ta abiellus vale inimesega. Kas mehel saab niimoodi olla, et üks naine saab olla talle nii tugevalt seksuaalselt atraktiivne, aga teise vastu ei tunnegi erilist midagi, ei suuda piisavalt erutuda isegi voodis mitte ja kas saab selles osas üldse midagi ette võtta? Me ei taha kumbki lahku minna, aga ei tea ka samas, kas on võimalik midagi muuta? Et ma muutuksin talle ikkagi piisavalt atraktiivseks. Tema peab ju kuidagi saama oma vajadused rahuldatud, lihtsalt ta ei suuda ennast minu peal tühjendada ja eneserahuldusega ei saa ka elu lõpuni ju pidevalt tegeleda. Ma lihtsalt ei taha teda kaotada. Ma pole mingi paks ja inetu, aga ometi pole mina tema fantaasia ja õige materjal.
Palun aidake!
Ette tänades!

Arst vastas:

Vladimir Vihljajev

dr Vladimir Vihljajev

Günekoloog

Meestekliinik Tallinnas

Tere! Kahjuks see situatsioon väga palju levinud ehk ühel partneril on oma ootused ja lootused ja muidugi omapärased fantaasiad ka, vaid teine inimene ei vasta nendele osaliselt või täiesti. Sellel kohal võivad olla kas mees (mis on päris tihti juhtub), või naisterahvas (mis on harvem). Naised kirjutavad mulle et nendel ei ole seksi isu, kuna mees enam ei ole atraktiivne (või see oli kohe algust peale), samal ajal ta on hea ja kindel inimene ja armastab oma lapsi ja mis nüüd saab? Mehed ka räägivad samad sõnad et naine enam ei paku huvi ja kuidas seda muuta? See on üliraske probleem, kuna selle taga seisab meie allteadvus, nagu programm arvutis, kus osa vastusooltest meile meeldib ja soovistlik, vaid teised on tavalised ja ei kutsu mingi empaatiat. Parandata selle programmi üliraske –ehk südamele ei saa käskida! Seksoloogid reeglina siin ei ole pädev! Samal ajal ei tohi unustada et seksi suhet see ei ole veel kõik meie elus. Tähendab et armastus nagu haigus, kestab mõne aega, keskmiselt 1-2 aastad ja tasakesi väheneb või üldse kaob ära. See on ju elu! Tihti paarid teevad suured vead, kui otsustavad kiiresti lahutada. Soovitan rahulikult oodata, kaaluda kõike ja muidugi pöörduda perepsühholoogi juurde, kes oskavad päris palju! Soovitan Ester Väljaots (perepsühholoog) Tallinnast või Mare Pruks Raplast (günekoloog)