Hüperseksuaalsus 27.04.13 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Minu partner soovib seksida iga päev vähemalt 2 korda, käsib mul magada alasti, käperdab mind öösiti ja sunnib mind öö otsa oma suguorganit käes hoidma. Kui ma riietun, siis hakkab käperdama. Kui ma ei täida ta soove, siis vihastab. Tunnen end ahistatuna. Tahaksin teada, kas on viga minus, et seda ei kannata või on partneril mingi seksuaalhälve. Olen masenduses.

Arst vastas:

Vladimir Vihljajev

dr Vladimir Vihljajev

Günekoloog

Meestekliinik Tallinnas

Tere! Kõik inimesed on erinevad ja nende nn seksuaalne konstitutsioon ehk temperamentsus ka erinev. Reeglina noortel meestel on see päris tugev ja tihti nendel seksi vajadus ka tunduvalt suurem kui nende naispartneril. Sellest võivad tulla igasugused probleemid ja konfliktid. Vanusega see vajadus meestel väheneb, vaid seksuaalsus naispartneril ärkab ja sellest ka võivad tulla mõned arusaamatused ja probleemid. Samal ajal abielu ehk kooselu nõuab kompromisse ja kui üks inimene teeb oma partnerile liiga, see muidugi masendab viimast. Soovitan rahulikult arutada oma vahel selle probleeme ja leppida kokku et näiteks, vahekorrad toimuvad üle päeviti, kuna Teil on vaja puhata jne. Kui Teie mees sellega ei ole nõus siis soovitan pöörduda mõlemale seksuoloogi – nõustaja poolt konsultatsioonile ja kindlasti KOOS. Soovitan dr. Mare Pruks Raplast, kes on väga tark ja tugev konsultant selles valdkonnas. Tema koordinaadid võite leida netist.