Püsiv probleem ejakulatsiooniga 25.10.12 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tere! Selline küsimus, et kuna mu mehel on ejakulatsiooni ja erektsiooniga suguühte ajal probleemid, et ei suuda saavutada, samas masturbatsiooniga jõuab lõpuni, kas võib olla üheks põhjuseks see, et ta on kasutanud aastaid valet masturbeerimistehnikat? Ma ise olen internetist palju uurinud ja leidsin koha, kus kirjutati just sellest, et kui masturbeeritakse valesti, see tähendab, et ei kaasata sellesse sugutipead, siis hiljem astudes suguühte on sugutipea kaotanud lõpuks oma tundlikkuse. Aga et asja parandada ja taastada vajalik tundlikkus normaalse seksi tarbeks, on vaja hakata kasutama masturbatsioonil õiget tehnikat, kaasates ka sugutipea. Kui see jutt peab paika, siis küsimus, et mismoodi tuleb kaasata sugutipea. Kas see tähendab, et nahk peab jääma alla ja käsi puutuma sugutipead ja neid tundlikke kohti? Mees räägib, et tema on teinud endale alati nii et nahk läheb masturbeerimisel üle sugutipea, sellega jääbki vist sugutipea puutumata ja ongi sel põhjusel ehk kaotanud oma tundlikkuse. Kuidas Teie seda kommenteerite? Vabandan, et laskusin oma küsimuses liiga detailidesse, aga otsime tõsiselt lahendusi ja põhjusi.
Lisaküsimus oleks veel see, et kui tõsiselt võib mõjutada aastaid kestnud inimese sisemine kriis tema seksuaalsust ja kas see võib mõjutada ka sperma kvaliteeti? Ette tänades!

Arst vastas:

Vladimir Vihljajev

dr Vladimir Vihljajev

Günekoloog

Meestekliinik Tallinnas

Tere! Aga jah! See probleem (raskendatud seemnepurse) on väga levinud. Olemas mehed kes ütlevad et kordagi vahekorra ajal ei toimunud seemnepurset samal masturbatsiooni ajal see ikka toimubki igakorral. Selle kohta et masturbatsiooni tehnikat oli vale, ma olen pigem skeptiline. Siin on pigem nii et reeglina masturbatsiooni ajal mees lülitab sisse (kasutab) mõned erootilised fantaasiad, mis ergutab teda veel tõhusam, vaid vahekorra ajal reaalse partneeriga seda ei toimu! Mida teha – interneedi kaudu võimatu vastata kahe kolme lausega, vaid üldine sund et kasutada mõned spetsiaalsed harjutused vaagna lihaste jaoks. See on nn. Kegeli (autori nimi) harjutused, mida mees teeb kusemise ajal ja suure kummipalli pealt hüppamine, mida ka on väga tõhusam ja efektiivne. Selle kohta on ka päris palju artikleid internetis. Ja muidugi et sisemine psühholoogiline kriis ka võib mõjutada seksuaalelule ja sperma kvaliteedile.
Soovin edu Vladimir