Seksuaal-psühholoogiline probleem 26.09.12 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Probleemiks on seemnepurskeni mittejõudmine seksuaalvahekorra ajal.
Aasta tagasi alanud südame rütmihäired (FA) olid arvatavasti põhjustatud abikaasa tõsisest haigusest mõni aeg varem tingitud üleelamisest ning ületöötamisest eelmisel aastal. Rütmihäired põhjustasid depressiooni.
Nüüd on rütmihäired taandumas, aga olen pidanud tarvitama hulka ravimeid: Cordarone, Betaloc, Lacipil, Atacand, Marevan, Cipralex.
Palun, kas võite öelda, kas nimetatud ravimid võivad tingida või soodustada seemnepurske ja orgasmi mittesaavutamist?
Kui minu südame tervis võimaldaks, kas peaks mõningaid neist ravimitest ära jätma või midagi muud manustama?
Või oleks mul vajalik teostada mingeid uuringuid?

Arst vastas:

Vladimir Vihljajev

dr Vladimir Vihljajev

Günekoloog

Meestekliinik Tallinnas

Tere! Ülenimetatud nimekirjast olemas üks ravim, nimelt Cipralex, mis teoreetiliselt võib mõjutada seemnepurskele ehk pikendada seksuaalvahekorra. Kõik antidepressantid omavad sellega erinevusega et võivad kutsuda orgasmi mittesaavutamist. Rääkige oma neuroloogiga, äkki tohib vahetada või lõpetada tema poolne ravi. Üldjuhul soovitan pöörduda meie kliinikusse vajalik uuringu teostamiseks (see vajadus on vanuse järgi)
Soovin edu Vladimir Vihljajev