Psühholoogiline häire (armastuse ja seksi ühendamine häiritud) 02.02.12 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tere!

Kirjutan Teile probleemist, mis on tänaseks lõhkunud minu 3-aastase suhte. Nimelt juba sellest ajast peale kui minul tekkisid esimesed armumised olen ma tundnud selget piiri nö armastuse ja seksi vahel. Neid kahte ei ole ma mitte kunagi suutnud omavahel ühendada. Tänaseks on mul olnud 3-4 tõsisemat armumist, kõik tüdrukud/naised on olnud väga erinevad nii iseloomu poolest kui ka anatoomiliselt, aga probleem on alati olnud sama - mul tekivad väga sügavad tunded nende inimese vastu ja ma olen väga emotsionaalne inimene aga mul ei teki mitte kunagi seksuaalseid tunded nende inimeste vastu. Lihtsalt seks nende inimestega ei paku mulle mingit pinget, pigem tülgastust (umbes nagu seksiks oma sugulasega). Ma ei tea kas see on mingisugune psühholoogiline hälve või on mul lapsena midagi vajaka jäänud aga praeguse seisuga ma tunnen, et niimoodi ei suuda ma mitte kunagi õnnelikuks saada. Ma olen väga tugevate põhimõtetega inimene, st ma ei petaks oma kaasat mitte kunagi, aga selline elu pole ka elu. Palun aidake mind või suunake õige inimese juurde.

Ette tänades.

Arst vastas:

Vladimir Vihljajev

dr Vladimir Vihljajev

Günekoloog

Meestekliinik Tallinnas

Tere! Väga huvitav küsimus ja probleem! Vaid arvan et see on puht psühholoogiline probleem . Teie juttu järgi Teie olete heas füüsilises vormis ja vaimne tervis Teil ka peab olema korras. Soovitan Teile pöörduda psühhoterapeudi juurde pigem isegi sellele, kes rohkem tegeleb psühhoanalüüsiga. Tallinnas näiteks see on Meelis Sütt (Suur-Ameerika18 a) või Mare Pruks (Rapla) kes on seksuaalnõustaja, vaid kasutab oma töös ka psühhoanalüüsi võtteid. Soovin edu Vladimir Vihljajev