Kadunud orgasm 23.07.11 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tere.
Soovin mõista, miks ma ei saa enam orgasmi.
Lühidalt nii, et olin abielus pea 15 a ja ei saanud orgasmi kordagi. Nüüd, juba 2 a, olen vabaabielus teise mehega, meil on aastane pojake. Koos elava mehega sain orgasmi alati. Raseduse ajal sain korra ja peale sünnitust, kui laps oli paarikuune, sain korra. Juba aasta ei kordagi. Kas tegemist võib olla sellega, et mul on hormoonspiraal ja see kuidagi mõjutab? Kas peale sünnitust on mu keha niivõrd muutunud? Pean tunnistama, et lapsuke sunnib meid tõepoolest ajaga arvestama ja eelmängud ei ole enam nii pikad. Kas põhjus on selles, et seksime siis, kui on võimalus, mitte siis kui on soov? Mees on endiselt ahvatlev ja suhe hea. Kui orgasm ei tule seetõttu, et ma pole piisavalt lõdvestunud ning see on sünnituse järgne omapära, siis on ok. Ma olen valmis ootama. Kui aga spiraali tõttu või füsioloogilised muutused, siis tuleb midagi ette võtta. Võib olla on veel põhjuseid, millest pole ma teadlik.
Suur tänu ette

Arst vastas:

Lemme Haldre

dr Lemme Haldre

Psühholoog-psühhoterapeut, kliiniline seksuoloog

Erakliinik Elite

Tere
Spiraal ei tohiks olla põhjuseks. Pigem võiksite omavahel arutada mehega, mida tegite varem teisti. Arvesse tulevad tõesti eelmängu iseärasused, väsimuse- puhkuse tasakaal, lõdvestumisvõime jm. Vahel on raseduse järgselt vaagnapõhja lihased nõrgemaks muutunud. Kasuks tuleb võimlemine. Pilatese võimlemine tugevdab vaagnapõhja lihaseid.
Kõike head! L. Haldre