Miks ma midagi ei tunne? 06.06.11 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tere! Olen dysgenesis gonadalis xy 46 kromosoomidega. Mul tehti 24-aastaselt tupp, kuigi midagi pidi ju enne ka olema, sest menstrualatsiooni veri tuli hormoontablettide mõjul. Mis vanast tupest sai? Uus tehti kõhukelmest. Kuidas? Avastati 15-aastaselt, kui mul ei alanud puberteet. Uus tupp on olemas, kuid ma ei tunne midagi, peaks kunstpeenisega lausa iga päev tegema, aga ei tee, igaks juhuks teen kord kuus, mingit mõnu ma sellest ei tunne. Väike rudimentaalne emakas olemas, kuid lapsi ei saa. Hormoonravi jätsin pooleli ja ei ole nõus seda jätkama, põhiliselt rasestumisvastased tablettid, aga oleks soovinud ju rasedaks jääda, kuid see on utoopia. Olen üksik, kas see jääbki nii? Psühhiaatri juurest saan haloperidooli süsti. Munasarju pole vist. Miks munajuhad pintseeriti, ei tea kui suured need olid?? Miks?Vasakult poolt eemaldati testis, ei tea, mis veel tehti. Mulle kõike ei öeldud, olin 16. Eriti ma seda kõike ei usu, pean ennast ikka naiseks, praegu päevi pole, ega vist tule. Huvituks loodusravist. Ei taha eluaeg hormoone süüa. Imekombel väike sugutung olemas, kas eralduvad östrogeenid või testosteroon?

Arst vastas:

Lemme Haldre

dr Lemme Haldre

Psühholoog-psühhoterapeut, kliiniline seksuoloog

Erakliinik Elite

Tere Kõige tähtsam on see sisemine tunne, kelleks ennast peate. Palju seksuaalsusega seotut toimub inimese peas. Loen, et tunnete ennast naisena. See, et munasarju pole,ei takista Teid veel kaaslase leidmise juures. On ju meie ümber naisi, kellel algselt kõik organid olemas, aga mõne haiguse tõttu midagi eemaldatud. Neid inimesi on palju ja mitmed neist elavad tavalist pereelu. Loomulikul teel Te ilmselt tõesti lapsi ei saa, aga alati on võimalik laps lapsendada või eestkostele võtta. Sünnitusmajades ja lastekodudes on lapsi, kes igatsevad väga vanemliku hoolitsuse järgi. Kuna ma ei tea täpselt Teie organismi seisundit, läbiviidud operatsioone jne. siis ei saa ma soovitada hormoonide kasutamise lõpetamist või mitte. Kahjuks pole nii tugevaid looduslikke vahendeid, mis võiksid asendad Teile määratud ravi. Sellised vahendid nagu küüslaauk, datlid, mesi, roheline tee, spargel, seedermänni seemned jne. on küll tuntud looduslik afrodisiaakumitena, kuid need pole piisavalt tugevad vahendid.
Kõike head! Lemme Haldre