Seksuaalelu puudumine 23.07.10 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tere, juba aastaid puudub huvi seksi vastu, kannatab abikaasa ja eelmine abielu läks ka selle pärast laiali. Olen pöördunud mitmeid kordi selle probleemiga günekoloogi juurde, siis seksuaaltervise kliinikumisse, psüholoogi ja paljude teiste poole, kuid ei ole oma probleemile lahendust saanud.

Arst vastas:

Vladimir Vihljajev

dr Vladimir Vihljajev

Günekoloog

Meestekliinik Tallinnas

Tere! Vabandan Teie kirjale hilise vastamise pärast - oli puhkusel ja Eestist ära. Kahjuks ma ka ei oska sellise küsimusele 2-3 lausega vastata. Kuna küsimuste taga võivad seista mitmeid probleeme – Teie üldine ja naiste tervis, Teie hormonaalne seis, Teie vanus ja isiksus, Teie psühholoogilised erinevused, Teie suhted partneriga ja Tema isiksus. Ega ei kasuta pidevalt ravimeid –näiteks antibaby pillid? Väiksed detailid ka tihti mängivad oma roole. Näiteks olemas väga palju naised (ja mehed ka) kellel üldse puuduvad seksuaalsed suhted ja huvid (nn. aseksuaalid) ja kes ei tunne sellest olukorrast minge muret või pinget. Nad on lihtsalt niisugused (väga tihti boheemsed ja andekad, vaid elavad omas maailmas, mis üldse ei ole paha). Selge see et sel juhul saab kannatada teine partner – vaid kooselu see on pidevalt minge kompromisse, mitte ainult naudingud . Äkki siis üldse ei tasu abieluta? Ja veel üks võimalus et Teie allteadvus lihtsalt pärsib ja blokeerib seksuaalsed huvid, siis tasub otsida põhjust, millega tegelevad psühhoanalüütikud. Üldjuhul soovitan otsida abi pigem psühholoogi poolt, mitte arstide käest, kuna füüsiliselt Teie nähtavasti olete terve.
Soovin edu Vladimir Vihljajev