Erektsioonihäire 18.05.10 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tere. Olen 20-aastane noormees ja mul on järgnev probleem. Nimelt, kuigi muidu ei ole esinenud mingeid muid seksuaalprobleeme ega impotentsi, haigusi jne, tekib alati probleem uue partneriga seksides. Ehk juhtub tihti(pea alati), et ei saa uue partneriga koos olles erektsiooni (vähemasti esimesel kahel korral). See ei ole kuidagi mõjutanud mu sekselu tavapartnerite puhul (ehk tavapartneriga saan erektsiooni alati). Ent uue partneri puhul on sellega alati probleem ja tekib ehk teatud alateadvuslik tõrge. Mõistan ise ka, et tegu tõenäoliselt on psühholoogilise probleemiga, mis on ehk pärit varasemast noorusest, kui tekkisid esimesed ebaõnnestumised. Küsimus oleks aga pigem, et mis võimalused on olemas, et sellistest ''hirmudest'' üle saada ja leida viis, kuidas see ei mõjutaks enam sekselu (noore mehe jaoks on see päris ebameeldiv probleem)? Või kelle poole pöörduda jne?

Arst vastas:

Vladimir Vihljajev

dr Vladimir Vihljajev

Günekoloog

Meestekliinik Tallinnas

Tere! Teie õigus et see on puht psühholoogiline probleem ja niisugused väga ebameeldivad "hirmud" esitavad tihti. Tavaliselt need ise kaovad ära eakusega (kogemustega). Eesmaaabiks olemas tabletid, mis aitavad sellese raskudest üle saada (näiteks Cialis). Tavalised meesterahvas kasutab ülenimetatud rohud 3-4-5 korda järjest ja see aitab), mõnekorra isegi pakutakse kasutada 1/2-1/4 tablette 15-30 min enne plaaneritud vahekorra. See on retsepti ravim. Selle pärast soovitan pöörduda arsti konsultatsioonile retsepti väljastamiseks. Soovin edu Vladimir