Häda kondoomiga 02.03.09 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tere! Olen 29-aastane mees. Selline mure, et kondoomiga seksides ei ole peaaegu mingit tunnet ning on keeruline orgasmini jõuda. Peenisepea liigub rohkem eesnaha sees kui partneri tupes ja friktsiooni jääb väheks. Eesnahk liigub muidu normaalselt ja pole ka üle mõistuse pikk, aga kondoomi kasutades on seks üsna vilets.

See jama on kestnud suguelu algusest peale (10 aastat). Olen kunagi meestearstiga rääkinud. Öeldi, et muud eriti teha pole kui katsetada erinevate kondoomide ja libestitega. Olen neid proovinud (ja sekspoodide "tundlikust parandavaid" kreeme), kuid need ei anna erilist efekti.

Viimasel ajal olen avastanud, et käega eesnahka tagasi hoides on tundlikkus väga hea ja saan asja ära aetud. Samas on aga keeruline pidevalt ühe käega seal all toimetada. Kas peenise ümberlõikus tuleks sellise häda korral kõne alla ning kus seda teha saaks?

Mul on diagnoositud genitaalherpes. Ilma kondoomita seks mul niikuinii eriti kõne alla ei tule. Hea oleks, kui saaks mingi lahenduse. Aitäh!

Arst vastas:

Vladimir Vihljajev

dr Vladimir Vihljajev

Günekoloog

Meestekliinik Tallinnas

Tere! Mõnikorra ümberlõikamine just sobib häda korral ja seda on võimalik teha. Aga ennem ma soovitan tulla kohale konsultatsioonile. Ma pean oma silmaga vaadata mis toimub. Vladimir