Seksuaalsus 07.02.09 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tervist:)
Olen 21-aastane neiu ja mul on selline küsimus, millega ma ei teagi kohe, kust pihta hakata. Olen mõelnud nii- ja naapidi. Ühesõnaga - mul on olnud oma elus kaks 1,5 aastast suhet ja paar-kolm lühemat. Ma olen neid inimesi usaldanud, kellega ma koos olen, aga ma ei oska pahatihti seksi nautida. Ma ei ole kunagi saanud vaginaalset orgasmi ja miskipärast käib see mulle väga hinge pihta, ma tunnen ennast nagu vähem naisena. Samas meeldivad mehed mulle palju ja ma oskan nendega käituda ja ma tunnen ennast seksikalt ja minagi meeldin paljudele. See on ilmselt teile juba tuttav jutt. Mulle meeldib, kui kõik on uus ja huvitav, aga ma tüdinen ja lõpuks võtan seksi kui sellist toimingut, et ah mis ma seal ikka rapsin, kui midagi ei juhtu. Tutvusin ühe uue noormehega, kellega ma tunnen tõelist vaimset sidet, aga kui me oleme temaga maganud (proovinud), on see lõppenud sellega, et ta küsib, kus ma olen, sest ta tunneb, et selles hetkes ma ei ole. Ja mina tunnen seda kaa. Ma ei taha, et see jääks mind elu lõpuni kummitama, aga see on nagu nõiaring, millest ma välja ei saa. Mida ma tegema pean? Ma olen tark ja saan oma eluga hakkama, tihtipeale öeldakse, et olen oma vanuse kohta liigagi mõistlik. Ma mõtlen liiga palju. Veel üks asi - mul ei ole isa, st ta on olemas, aga ma pole teda kunagi näinud. Kas see mõjutab midagi, kas midagi muutuks, kui ma temaga kohtuksin? Ma lihtsalt ei tea ja kuigi ma olen seda vaaginud sajast küljest, ei saa ma aru, miks mina selline olen?

Ma tean, et see ei olnudki nüüd otseselt nagu küsimus, aga palun andke mulle mõnigi niidiots. Aitäh

Arst vastas:

Lemme Haldre

dr Lemme Haldre

Psühholoog-psühhoterapeut, kliiniline seksuoloog

Erakliinik Elite

Tere
Te kirjutate, et " ma pole hetkes". Selles küsimuses peitubki võti. Soovitan ennast pisut jälgida igal korral (miks mitte ka kirja panna). Mida Te tundisite (neid tundeid võib olla mitmeid) ja mida mõtlesite ( kuhu mõtted liikusid ja millega tegelesid). Igal inimesel on võime ennast hetkesse tagasi tuua. Katsuge kontsentreerida sellele, mida tunnevad Teie käed, selg, põsk jne. Hetkes viibimine on tegelikult inimese otsus ja see on õpitav. Selle kohta on palju praktilisi harjutusi (vaadake viimase aja kirjandust). Nende probleemidega tegelevad ka psühhoteraapia väljaõppega seksuaalterapeudid. Ja veel.. kohtumine isaga. Tundke ise ära, kui tähtis see Teie jaoks on. Kui arvate, et see Teid mõjutab, siis on oluline kohtuda.
Tervitan Lemme Haldre