Mehe sage eneserahuldamine 27.08.08 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 34 aastane naine, oma mehega oleme koos elanud 5 aastat.
Asjalood on sellised:
1,5 aastat tagasi, kui olime mõlemad kodus pikemal puhkusel (tööl käib ta muidu teises linnas ja ööbib ka mõned ööd seal /vaikset viisi visiitelu/), avastasin juhuslikult mehe läpakast, et ta käib pornosaitidel. Ok, käib, siis käib, mõtlesin, paljud käivad. Kui aga sellest avastusest mehele teada andsin, ärritus ja vihastas ta nii jubedalt, et oleks läpaka vastu seina puruks löönud ja süüdistas, et ma tema järele nuhin ja et tema pole midagi halba teinud ja ei pea end õigustama minu ees ega oma teguviisidele vabandusi otsima. Ok. Aga mind hakkas vaevama tema reaktsioon selle avastuse peale. See oli liiga äge ja valuline. Polnud ennem sellist vihapurset näinud tema puhul. Sellest johtuvalt hakkasingi tasapisi uurima, millega ta tegeleb, ühesõnaga nuhkima (kahtlustasin esialgu, et tal on armuke, sest seksist minuga ei olnud ta eriti huvitatud ja kui saimegi nii kaugele, siis tundus see tegemine rohkem kohusetäitmine olevat). Ja oma kohust täitis ta nii, et jäin rahule. Aga see ei olegi oluline praegu.
Nuhkimise tulemusena avastasin netist, et ta oli oma pildid üles riputanud. Jah, alasti pildid, ilma näota, oma kehavõlusid demonsteerimas. See oli mu jaoks shokk. Selline asi lõi mu eneseusule ja eneseuhkusele jalaga. Üritasin temaga sellest rääkida, aga ta sulgus täiesti endasse, eitas kõike ja suuremalt jaolt ei huvitanud teda, mis mina asjast arvasin. Mõtlesin siis, et Davai, kui sina võid omi pilte üles riputada, siis panen mina enda omad ka, et vorst vorsti vastu ja küll sa siis aru saad, mismoodi ta piltide nägemine internetis minule mõjub. Suurt mõju nagu ei avaldanud see tema jaoks. Kemplesime niimoodi vastakuti oma pool aastat ja ma ei teagi täpselt millest, aga ta muutis oma suhtumist ühel hetkel. Ilmselt olid mu sõnad (et sellist asja oma partnerile ei tehta, et oleme ikkagi elukaaslased mitte mingid semud, kellele kõik lubatud on) talle kohale jõudnud. Kõik normaliseerus vaikset viisi. Me saime jälle hästi läbi, ta pööras mulle rohkem tähelepanu, oli viks ja viisakas ja hooliv jne. Olin õnnelik ja andsin sellest ka talle teada. Tema vastas sama.
Nüüd, olime üle poole aasta väga hästi läbi saanud, kui tuli jälle see neetud puhkus, 4 nädalat 24/7 koos.
Mina lähen tavaliselt varem magama, nii 11 paiku ja tema jääb alati kauemaks üles. Tema sõnul, et noh telekat vaadata, lugeda ja siis arvutis käia oma meile lugemas ja uudiseid jne. Olen talle aga mitu korda peale sattunud, kui magamast ärkan ja alla korrusele tulen, et hakkab üks kobin pihta. Telekas näitab mingit suvalist kanalit, läpakas süles ja vahib desktopi, silmad erutusest suured ja jäigastanud riist jalge vahele peitu surutud. Loomulikult vihastab see mind, sest mina olen nö kuival ja tema toksib järjepidevalt pihku. Rääkisin jälle temaga. Oli nõus, et netis enam ei käi. Nüüd vahib ta ennem rongi peale minekut (kui mina veel magan) telekast prornokanaleid. Jäi jälle nö vahele mulle, kui liiga vara alla tulin.
Ma olen väsinud sellest kassi-hiire mängust. Tema ei tunnista ei endale ega mulle midagi ja mina muudkui nuhin ja kahtlustan ja satun peale. Tundub, et rääkimine ei aita, olen püüdnud luua erinevaid õhkkondi ja ostnud sekspesu ja mänguasju, et asja meile põnevamaks teha, aga see toimib ainult üheks kohusetäitmiseks.
Armastan teda ja tahaks kuidagi teda mõista või aidata ja meie kooselu säilitada, aga ei oska ja ei jõua seda teha üksi. Kuna tema eitab probleemi, tõmblen mina nagu tumm leilis.
Mida teha, andke palun nõu.

Ette tänades, Mina.

Arst vastas:

Lemme Haldre

dr Lemme Haldre

Psühholoog-psühhoterapeut, kliiniline seksuoloog

Erakliinik Elite

Tere
Tundub, et Teie kannatus on pikka aega proovile pandud. Ma ei usu, et oma alasti pilte internetti riputamisega kuhugi jõuate.
Jõudke endas selgusele, mida teete, kui olukord ei muutu.
Võimalik, et partner eelistabki fantaasiates elamist tõelistele suhetele. Mõelge hästi läbi -millega oma elus lepite ja millega mitte. Avage partnerile oma kaardid - milline on ühise suhte perspektiiv Teie vaatevinklist, kui olukord ei muutu.
Tasuks oma muret ka psühholoogi või pereterapeudiga arutada.
Tervitades Lemme Haldre