Seksuaalprobleem. 21.05.08 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tere.

Olen 20-aastane tüdruk. Seksuaalelu olen elanud pea 4 aastat ja seda ühe partneriga. Ma ei ole kordagi vahekorras orgasmi saanud. Ei tupesisesel ega oraalsel viisil, ei kähkuka ega pika vahekorra ajal. Olen proovinud end ise rahuldada, mis kokkuvõttes lõppes hädise ja valusa orgasmiga. Et lõppu jõuda, pidin kliitorit pea 2 tundi hõõruma, selle aja sees kadus erutus korduvalt. Peale seda olen veel proovinud, aga lõpuks pooleli jätnud, sest ma lihtsalt ei erutu enda käe peale ega tunne vajadust eneserahuldamiseks.
Mulle üldiselt ei valmista see probleemi, et mehega orgasmi ei saa. Ma armastan oma abikaasat ning mulle pakub seks hingelist rahuldust. Hindan meie vahelist intiimsust ja lähedust, aga vahel käib ikkagi peast läbi mõte, miks ma orgasmi ei saa?!
Olen üritanud oma g-punkti leida. Kirjeldatakse seda kui pähklisuurust ümarat krobelist punkti. Sellise punti leian, aga selle katsumine ei tekita mingit tunnet. Samuti ei tunne vahekorra ajal, et mehe suguelund kuhugi mõnupunkti vastu käiks. Vahel ei tunne üldse, et mees minu sees oleks. Samas olen erutunud ja märg, libesteid me kasutama ei pea.
Iseenesest ma rahuldamata ei ole, sest näen nädalas mitu korda erootilis unenägusid, mis lõppevad orgasmiga. Minu keha saaks justkui unenägudega rahuldatud ja hing mehega vahekorras olles.

Sellega tekib taas küsimus, miks ma läbi une väga mõnusaid orgasme kogen, aga partneriga olles ega ennast rahuldades mitte?

Praegu lepin antud olukorraga, aga kardan, et ükskord need unenäod kaovad ja füüsiliselt hakkan end rahuldamatuna tundma...

Arst vastas:

Lemme Haldre

dr Lemme Haldre

Psühholoog-psühhoterapeut, kliiniline seksuoloog

Erakliinik Elite

Tere Kõige tähtsam on, et emotsionaalne side on Teil partneriga olemas. Võime orgasmi saamiseks on Teil samuti olemas (unes). Võimalik, et partneri- ja teie suhetes on olemas potentsiaal, mida võiks ühiselt arutada paarinõustamise käigus.
Oma keha on võimalik tundma õppida ka teatud harjutustega, mis võivad soodustada orgasmi saamist.
Alustage tupelihaste pingutamise harjutusest. Samuti oleks hea teha harjutust, kus justkui püüaksite tuppe mööda nagu redelit mööda üles ja alla liikuda. Partneriga koos võib teha penise tupeshoidmise harjutust, kus püüate samuti tupelihaseid lihtsalt pingutada ja lõdvestada.
Tulge vastuvõtule. L.Haldre