naistehaigused-seksoloogia 22.04.08 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Olen 43 a. naine,26 a. abielus, proovinud ka kahte armukest,aga aru saanud et ainult kliitori kaudu saan füüsilist rahuldust.Aga seegi tekitab probleeme-peale orgasmi tunnen valu häbeme piirkonnas ja rõhumist südamele,samuti vahel mingit eritist kliitorist ja üldse tunnen end nagu sült peale seda paar päeva.Naistearst ütleb et see ei kuulu tema valdkonda. Üritan siis seda teha nii harva kui võimalik paari kuu tagant) aga ikka tunnen seal piirkonnas valu. Olen enamus aastaid kasutanud vaskspiraale, nüüd aga lasin hormoonspiraali paigaldada-pidi igusuguseid põletikeohte vähendama.Kas on võimalik,et sellest (kliitori orgasmist) vöib areneda mingeid teisi haigusi või põletikke.,või mida peaks tegema?

Arst vastas:

Lemme Haldre

dr Lemme Haldre

Psühholoog-psühhoterapeut, kliiniline seksuoloog

Erakliinik Elite

Tere
Põhimõtteliselt kliitori orgasm haigusi ei põhjusta.
Kogu muu Teie poolt antud informatsioon vajaks aga täpsustamist.
Pöörduge Tallinna Seksuaaltervise Kliinikusse või Tartus minu vastuvõtule Elite Kliinikusse.
Tervitades Lemme Haldre