Mure seksuaalsusega 2 30.03.08 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tere

Kirjutasin Teile selle murega juba 2005 aastal, millele vastasite 05.08.05, et käiksin meestearsti juures hormoonuuringutel ära. Sealt sain teada, et kõik on korras, ainult naishormoonide tase on keskmisest kõrgem. See tegi mind muretumaks ja nõnda ma lihtsalt olin, püüdes avatum olla. Püüdsin olla siiamaani, kus 30 eluaastat juba kukkunud on ja ma kuskile poole "liikunud" ei ole.
Olen tõesti püüdnud leida inimest kes mõistaks ja minust aru saaks, kuid vististi on mu kriteeriumid liiga kõrged. Olles palju hingeelu vallast lugenud ja uurinud, kipun otsima ka sarnade teadmistega inimest, kes oleks ehk sellest tulenevalt palju rohkem avatum ja mõistvam. Positiivsemalt meelestatud inimesed ei tunne aga sääraste jututeemade vastu huvi ja sooviksid kontakti luua traditsionaalsematel meetoditel, millele ei suuda jälle mina kuidagi vastata. Naiste üksindusprobleemid näikse minu omadest ka sootuks erinevad olevat.
Nõnda on minus pessimism taas järjest süvenemas, meeleolu on üsna kõikuv, ettevõtmised kipuvad pooleli jääma ja kõik see on päris valus. Elust rõõmu tundmine veel kadunud ei ole, kuid vaikselt allamäge näib asi ikkagi momendil liikuvat. Eriti kui vaatad sõpru-tuttavaid, kes pidevalt edasi liiguvad. Tõsist depressiooni tahaksin küll vältida. Ma ei tea, kust alustama peaksin. Üksi ma edasi pole saanud.

Ette tänades,
P. Tartust

Arst vastas:

Lemme Haldre

dr Lemme Haldre

Psühholoog-psühhoterapeut, kliiniline seksuoloog

Erakliinik Elite

Tere P
Mulle tundub sellest kirjast, et olete loonud endale ettekujutuse inimesest, keda äkki polegi olemas? Inimesed on erinevad ja 100%-st teisikut ei leia Te ei meeste ega naiste hulgast. Kui asja vaadata aga seksuaalsuse poole pealt, siis võib elada ka lihtsalt meeldiva ja positiivse inimesega (ilma seksita) ja pakkuda kodu mõnele (võõrale) lapsele.
Arvan, et ilma Teid tundmata pole ma võimeline rohkem vastama. Tulge palun vastuvõtule.
Lemme Haldre