lapse seksuaalsus 01.10.07 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

ei teagi kas laps on hüperaktiivne[ajupildi järgi on valja kasvanud]või lihtsalt jäära tähtkuju. 11.a eelmine aasta oli tal kõrge palavik ta oli üksi kodus no nii 5 tundi päevas. Järsku hakkab rääkima,et tema on äkki pede kuna talle filmis meeldis üks poiss,kes oli tüdruku nägu.Siis hakkas tulema,et tema kujutab ette kuidas mina seksin isaga või treeneriga ja ta vihkab mind aga sisendab jälle samas ,et tegelikult ta armastab mind.siis poistega[ka tüdrukutega }hullates kui tal läheb käsi vastu intiimseid kohti on tal imelik- vastik tunne.ühel ööl oli ta näinud unes kuidas ta seksis poisiga hommikul jälle nuttis äkki ta on pede ja ma hakkan teda vihkama.kui tal need mõtted-tunded tekkisid oli ta ikka täitsa paanikas nii,et palus aita mind ma ei saa oma mõtetega hakkama.käisime psüholoogi juures ka ,kes küsis kas teda on ära kasutatud jne.mulle jäi mulje ,et ma oskasin ise paremini poissi rahustada kui tema. Üks meespsüholoog ütles,et ma peaks õnnelik oleme kui laps mind nii usaldab.Aga ei ole ikka küll vahel tekib endalgi hirm aga kui nii lähebki kuigi ma lepiks sellega ole seda talle ka öelnud. on siis need mõtted normaalsed või mitte .talle ma ütlen,et on. hetkel on rahu majas aga kauaks, kuni mõtted jälle teda hirmutama hakkavad.

Arst vastas:

Lemme Haldre

dr Lemme Haldre

Psühholoog-psühhoterapeut, kliiniline seksuoloog

Erakliinik Elite

Tere Lgp. lapsevanem
Mõni laps kardab mesilast, teine kolli jne. Teie laps kardab mehega seksimist. Võimalik, et tegemist on lihtsalt lapseea hirmudega, mis mingil põhjusel on saanud just sellise vormi. Algpõhjused võivad siin olla väga erinevad.
Tore, et Teie poolne rahustamine mõjub lapsele hästi.
See, et kohe varsti puberteeti sisenev poiss mõtleb ja näeb seksiga seotud unenägusid, on täiesti eakohane. Teie edaspidine sisemine rahu ja kindlus mõjuks varsti ka lapsele turvaliselt.
Loen kirjast, et Teil on endal juhtunuga seoses siiski pisut muremõtteid.
Olete käinud vastuvõtul ja pidanud nõu paari psühholoogiga.
Kui aga siiski tunnete, et vajate veel arutamist, siis võite tulla (vähemalt alguses ilma lapseta) minu vastuvõtule.
Tervitades Lemme Haldre