orgasmitus 10.08.07 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tere,

mul on suur mure, kuna elan juba 4 aastat mehega koos, oleme õnnelikud ja kõik on super va seks. Nimelt ei saa mina(naine) orgasmi...ei saa seda tupesiseselt ega kliitorit mastubeerides. oleme erinevaid poose kasutanud aga ikka mitte midagi. tean et teda häirib ka see et mul ei ole peale 4a õnnestunud seda ikka saada. tean et on olemas osa naisi kes ei saagi orgasmi aga kas kuidagi oleks see ka ravitav???ma ei tahaks jääd elu lõpuni sellest ilma:(
oleme ju tõesti erinevaid poose proovinud, samuti suuseksi,suhted on head...siis asi on vist ikka minus:( KAS SEE ON KUIDAGI RAVITAV KA?????
JA kas orgasmitul seksil on mingi seos laste saamisega???

aitäh!

Arst vastas:

Lemme Haldre

dr Lemme Haldre

Psühholoog-psühhoterapeut, kliiniline seksuoloog

Erakliinik Elite

Tere
Seksuaalteraapiaga on võimalik olukorda muuta, kuid mitte kõikidel juhtudel. Oleks vaja teada täiendavaid andmeid Teie tervisliku seisundi ja seksuaalsuse kohta. Näiteks- kui suur on Teie isklik soov elada partneriga suguelu; kas esineb (on varem esinenud) seksuaalset erutust, seksuaalfantaasiaid, üleelatud traumad, üldine tervislik seisund jne.
Otseselt naisel orgasmi puudumine ei sega laste saamist.
Soovitan pöörduda vastuvõtule, et otsustada sobivus seskuaalteraapiaks.
Tervitades Lemme Haldre