seksuaalelu 15.06.07 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tere.Mul on suur mure! Räägin natukene taustast ja siis asun probleemi juurde.Nimelt olen oma elukaaslasega 3 a koos elanud ja meil on 9 kuune laps.Alles hiljuti ta vahetas töökohta, ning pole ka praeguse toga rahul, tal on sellepärast suur stress. Nimelt pole meil seksuaalelu olnud sellest ajast peale kui mina rasedaks jäin, seega 1,5aastat.olen temaga sellest ka rääkinud, et milles on põhjus, et tema ei taha minuga magada. Ta seletas mulle kõik kenasti lahti-ütles, et ma ei suuda teda käima tõmmata ja pole vist tema jaoks piisavalt atraktiivne,et tal on eelnevate naistega ka nii olnud, et tüdineb ühes naisest kiiresti ära, siis küsisin, et mida selle nimel siis teeb, ütles et lõpetab suhte ära-aga minuga ta ei soovi suhet löpetada, vaid soovib maksimaalselt pingutada suhte nimel. Ta ise ka väidab, et olukord on juba väljakannatamatu. ta ütles, et ma käiksin seksoloogi juures, seda ma ka tegin, käisin dr.Rammuli juures, ning Rammul leidis, et asi pole minus,vaid mehes.Siis soovitasin oma elukaaslasel samuti seksoloogi vestlusele minna,ta ise ka nõustus, et võibolla oskab seksoloog talle selgitada, et need asjad mis teda minu juures häirivad, ei peaks üldse tähele panema ja ehk on neile lahendus. ta nõustus ning oli juba sinna teel, kuid siis võeti keegi teine nn.sealse asutuse sekretäri tuttav vahele ja see talle ei meeldinud, ning seksoloogi vestlusele ta ei pääsenudki-ta ütles, et sinna ta enam minna ei taha, et kindlasti on muid asutusi kus veel seksoloogid vastu vötavad peale seksuaaltervise kliiniku. Kuid tänaseni probleem on olemas.Tal on töömured ja kui üks päev küsisin, et miks ta on selline pahas tujus ja endasse tömbunud, et kas asi on minus, ehk olen mina midagi valesti teinud, ta ütles, et see, ei ole tingitud minust, vaid mötleb mötteid seoses oma tööga. Ma kohe ei tea enam mida teha, ma ei taha seda teemat nagu enam puudutada, kuna oleme sellest juba rääkinud.Ta ütleb, et tal tool nii suured pinged, et pole aega suhte peale möelda hetkel.Ei julge teda isegi voodis kaissu võtta, kuna tean et ta tömbub eemale ja siis on minul tõrjutud tunne. Mida soovitate mul teha?Mis lahendust teie asjale näeksite?Pakkuge mulle erinevaid variante. Suurimad tänud, teie vastest ootama jäädes ja ehk saate meie probleemi lahendada?

Arst vastas:

Vladimir Vihljajev

dr Vladimir Vihljajev

Günekoloog

Meestekliinik Tallinnas

Tere! Teie juttu järgi teie kaaslasel on juba pikkaajline depression, võib olla kaasnevad ka erektsioonihäired. Kindlasti on vaja tulla konsultatsioonile. Soovitan pöörduda pr. Ester Väljaotsa poole, kuna ta on psühholoog ja temal olemas kogemusi seksuaalnõustamise valdkonnas. Vladimir