erektsiooni probleem 30.05.07 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

tere
olen pea 23 aastane noormees ja seksuaal eluga alustasin vähem kui aasta tagasi.
Erektsiooni probleemid seksi ajal on olnud seksuaalelu algusest peale. Seksiisu iseenesest on vahest suur, aga peenis lihtsalt ei erekteeru vahest. Peenis erekteerub nn valel ajal vales kohas, mitte siis kui oleks vaja naisega vaja olla. ning kui peenis on piisavalt kõva, siis seksi ajal vajub ka aegajalt ära ja enamus aega on suht pehme. Kas peenis peab terve aja olema täitsa kõva või mitte. Enamasti vajub ära selle peale et hakkan peaga mõtlema mida teha ja kuidas teha seksi ajal ja kas teha. Nii kui mõtlen kukub ära - kas see on normaalne??? Ei teagi ise kas on psühholoogiline või füüsiline probleem või hoopi mõlemat. Mis arvate?
See et peenis öösiti ja hommikuti kõvastub on vist normaalne?
Ja selline asai ka veel juurde et kõvastunult on peenis kõver alla poole suht palju, et kas see võib ka olla takistuseks erekteerumisel. Ning kasa ka suurus võib olla probleemiks- kõvastunud olekus on üle 20 cm.

Arst vastas:

Vladimir Vihljajev

dr Vladimir Vihljajev

Günekoloog

Meestekliinik Tallinnas

Tere. Suurus võib olla probleemiks - tavaliselt suur rist on natuke pehmemkui väiksed. See et vajub ära momendil kui mõtlete, mida teha - ka on võimalik, kuna erektsioon on automaatne protsess ja igasugused emotsioonid ja mõtlemine ainult pärsivad selle. Väike kõverus alla või ülese poole ka on tavaline ja ei tohiks segada erektsioonile. Teil on pigem psühholoogiline probleem ja see ise läheb üle. Samal ajal soovitan tulla vastuvõtule - räägime pikemalt ja leiame levendust. Vladimir