esimene vahekord 11.04.07 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tere! olen juba 24 aastane neiu ning pole veel kordagi vahekorras olnud, pole lihtsalt seda õiget leidnud. nüüd aga tundub, et ta on mul olemas. probleem selles, et kardan seda esimest korda hirmsasti, kuna olen kuulnud, et mida kauem vahekorraga viivitada, seda valulikum see võib olla. kas on võimalik, et esimesel korral ei mahugi sisse? ja kas liiga tihti masturbeerimine võib mingilgi moel kahjulik olla? palun vastake!

Arst vastas:

Lemme Haldre

dr Lemme Haldre

Psühholoog-psühhoterapeut, kliiniline seksuoloog

Erakliinik Elite

Tere
Olete 24 a. ja see pole nüüd küll selline iga, et peaksite muretsema. Mingil juhul pole vanus põhjuseks, et Teie esimene vahekord peaks olema valusam kui teistel. Sageli pole see üldse valus.
Vahel mõnel paaril esimene vahekord tõesti ei õnnestu, sest mõlemad on pisut ärevil. Sellest pole ju midagi! Järgmisel või ülejärgmisel korral läheb kindlasti kõik korda.
Masturbeerimine ei ole Teile kuidagi kahjulik.
Tervitan Lemme Haldre