mükoplasma 19.03.07 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

kuidas on võimalik saada mükoplasma bakter kui ma pole peale ühe inimese kellegi teisega vahkorras olnd ja kes enne mind oli uuringul käinud ja tal polnud midagi viga nüüd aga peale minuga vahekorras olemist on tal tekkinud mükoplasma bakter et kas see levib ainult sugulisel teel või on sellesse nakatumiseks ka teisi võimalusi?

Arst vastas:

Vladimir Vihljajev

dr Vladimir Vihljajev

Günekoloog

Meestekliinik Tallinnas

Tere. Reeglina see bakter levib ainult sugulisel teel (läbi käed ka), aga nn. peituv periood temal võib olla väga pikk (isegi aastaid) ja teine asi et uuringud ka mitte iga kord 100% usaldusväärsed. Võib juhtuda et sellel päeval ja selles kohas need tekkitajad ei ole olnud. Vladimir