Mehe suguelund. 23.01.07 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Mul on probleem selline, et kui tõmmata eesnahk lõpuni välja, siis on peenise pea all olev nahk nii lühike, et ei lase vabalt eesnahal taga seista ja tõmbab selle uuesti peale, ning kui tõmmata eesnahk tugevasti taha, siis see naha kide tõmbab peenise pea alla poole nii, et tekib kõverus. Kas on vaja seda lõikama tulla? Kuidas saaks seda ise venitada?
Teine probleem on selline, et peenis on kõvastunult ühtlaselt alla poole kõver. Ei ole nüüd metsikult palju, aga on ka selle jaoks vajalik mõni lõikus? (ise iga õhtu painutan teda sirgus asendis kuni ta on sirgus ja hoian nii. Kas sellest on ka mingi ajajooksul abi? On seda võimalik kodu, mingite vahenditega korda saada?
Ise olen 16 poiss. Mingeid teisi häireid pole ja see valusid mingeid ei tee see naha kida. Käisin ka perearsti juures, kes ei osanud midagi soovitada,ning pärnus pole ka spetsiaalset arsti selle jaoks kahjuks. Tänades Dr. V.Vihljajev

Arst vastas:

Vladimir Vihljajev

dr Vladimir Vihljajev

Günekoloog

Meestekliinik Tallinnas

Tere. Kui eesnaha kida on liiga lühike, siis soovitakse teda lõikata. Aga sellejaoks vajalik naidata sugutit arstile. Soobib iga uroloog või kirurg. Kui Pärnus on raskused - tulge meie juurde. See et peenis on natuke kõver ala pole - juhtub tihti, see on normi variant ja painutamine siin ei aita ja teised vahendeid ka. Soovitan leida võimalus ja tulla vastuvõtule. Vladimir