Libiido langus 30.10.06 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 28 aastane meesterahvas ja probleemiks vähenenud huvi seksi vastu. Kasutan juba pool aastat antidepressante (cipralex). Infolehel on seksuaalhäired ühe kõrvalmõjuna ka kirjas. Kui sagedane see siiski on, et antidepressantide kasutamisega kaasneb libiido langus. Samas oli ka huvi madal enne tabletikuuri algust (ilmselt siis depressioonist ja stressist) u pool aastat ja neuroloog arvas et cipralexi kasutamisega saab ka selle asja korda. Kas on mingeid ravimeid (alustades looduslikest ja käsimüügist saadavatest kuni retseptiravimiteni) mis aitavad tõsta libiidot (ka ravikuuri ajal). Ei taha ainuüksi sellepärast ravikuuri katkestada kuna üldiselt on see ravim enesetundele hästi mõjunud.

Arst vastas:

Vladimir Vihljajev

dr Vladimir Vihljajev

Günekoloog

Meestekliinik Tallinnas

Tere. Antidepressantid võivad langetada libidot. Võite proovida X-potentsi(tribulus terrestrise ekstakdi), käsimüügil suures apteegis. 1 kapsel kaks korda päevas, 1 kuu aega. Soovitan ikka pöörduda meie juurde ja kontrollida meestehormoonide (testosteroni) niivo. Vladimir