naise vähene seksuaasoov 26.10.06 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Lp. dr. Vihljajev,

Olen 33 aastane meesterahvas, abielus 10 aastat, peres eelkooliealine laps. Meie puhul on probleemiks naise väike seksualsoov. Kogu meie kooselu jooksul on olnud ainult mõned korral millal naine ise on algatanud seksuaalvahekorra. Üsna tihti kui naisele lähenen saan tõrjuva suhtumise osaliseks, kuigi naisel orgasmini jõudmisega probleeme ei ole. Selline olukord (olematu seksuaalalgatus, kunagi ei tea kuidas naine lähenemisele vastata võib) tekitab ebameeldivat enesetunnet, vähendab enesekindlust, ei tunne naise tuge oma elus. Naise enese sõnul pole ta kunagi mastrurbeerimisega tegelenud ega oma ka seksuaalfantaasiaid. Kas selline situatsioon on tingitud mingist organismi eripärast või mingist varjatud põhjusest (halb seksuaalkogemus teismeliseeas jne.) ? Oleme naisega rääkinud, külastanud seksuoloogi, kuid kodus ta väidab et ongi selline inimene. Milles võib olla sellise pikaajalise probleemi põhjus? Mida võiks teha?

Arst vastas:

Vladimir Vihljajev

dr Vladimir Vihljajev

Günekoloog

Meestekliinik Tallinnas

Tere. Soovitan ikka pöörduda õige spetsialisti juurde. Tallinnas see võib olla Ester Väljaots või Veronika Elmet. Kui vajalik - siis saadan nende telefooni numbrid. Põhjusest võivad olla kas hormonaalsed muutused peale sünnitust ja ka psühholoogiliselt probleemid. Vladimir