Valulik vahekord 23.09.06 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tere!
Mul oli abikaasaga alati suurepärane klapp ja sekski oli väga meeldiv mõlemi jaoks. Kuid ühel korral tegi seks mulle tupe välisservas haiget. Ei teagi,kas oli siis liiga jõuline või mis juhtus. Pärast kipitas ka vestus käies. Seega oletan,et mehhaaniline vigastus? Paranes mõne päevaga, järgmine kord jälle valus... siis tegime pikema vahe,et täielikult taastuksin... kui siis millalgi jälle üritasime, oli ikka sama valus. Kuna tegu oli abikaasaga, siis kummi ka ei kasuta.Samuti ei ole ma sünnitanud. Minu niiskusega ka probleeme pole kunagi olnud. Ühel korral siiski peaaegu et õnnestus... kuid järgnevad korrad jälle ja jälle ja jälle valus. Mul tekkis juba psühholoogiline hirm sellest. Ei tahtnud ise ju valu tunda ja samas ka abikaasat alt vedada. Nüüdseks oleme abikaasast lahus elanud juba pool aastat ja olen olnud vahekorras mehega, kelle "meheau" märksa jämedam on. Tulemus? Jälle valus. No temaga tundub lausa, et mu tupp tõesti liiga kitsas ta jaoks. Kuigi tean, et see ju võimatu tegelikult. Igatahes väga vaevaliselt õnnestub see. Kuigi ta on väga hoolitsev ja valmistab mind piisavalt pika eelmänguga ette.
Milles siis ikkagi asi, et kunagi oli kõik korras ja pärast üht valulikku korda igakord nyyd valus on? Eriti ei tahaks arsti juurde minna, võibolla oskate ka siin nii nõu anda?
Murelik naisterahvas

Arst vastas:

Vladimir Vihljajev

dr Vladimir Vihljajev

Günekoloog

Meestekliinik Tallinnas

Tere. Arvan et teil on rohkem psühholoogiline probleem (või hirm). Aga muidugi ikka tasub näidata ennast naissarstile, las vaatab ja otsib selle valu põhjust. Tavaline soovitus - leida õige asendit, mis ei kutsu valutunnet. Aga meeste suguti mõtted on tavaliselt teisel plaanil, sellepärast et naiste tupp - veeniv, isegi kui on sünnitamatu. Teiene variant -võite ettevaatlik proovida oma käiega - kas ka see koht on valulik puudutamist. Kui mitte - siis on puht psühholoogiline mure. Vladimir