Valu vahekorra ajal. 13.09.06 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tere!Olen 28 a. naine,mees on 31 a.ja meil on kaks väikest last.Oleme abielus olnud viis aastat ja eelmise aasta detsembrikuuni oli kõik hästi,meil oli suurepärane seks,mida nautisin.Kuid eelmise aasta lõpus,just peale vahekorda,tabas mind ootamatu valu kõhus,tõusin voodist,kuid valu oli nii tugev,et vajusin põrandale ja kattusin külma higiga.Tuli peale selline tunne,et suren.Mees tõi vett ja tavalist valuvaigistit ja kuskil poole tunni pärast andis valu järele.Unustasin juhtunu ja vahepeal oli seks jälle okey,kuid paar kuud hiljem kordus kõik taas,läksin perearsti juurde,kes suunas mind naistearsti vastuvõtule.Käisingi ja öeldi,et kõik on korras,ei ole põletikku ega kasvajat.Olen nõutu,kui veel lisati,et on seksuaalne probleem.Kuidas me siis ennem sobisime voodis ja enam ei sobi?Vahepeal oli jälle kõik korras,kuid hiljuti sain jälle sama valu osaliseks,kui nii jätkub tekib mul hirm ja ma näen seda ka oma mehe silmis,kui ma valude käes vaevlen.Palun andke nõu,mis mul viga võiks olla?Kas midagi hullu,teadmatus on siiski veel hirmsam.Olen lugenud teiste küsimusi,kuid kellelgi ei ole sellist asja vist juhtunud,et peale vahekorda on nii valus,et praktiliselt minestad ja kattud külma higiga nagu hakkaks surema.Loodan leida sellele seletust.

Arst vastas:

Vladimir Vihljajev

dr Vladimir Vihljajev

Günekoloog

Meestekliinik Tallinnas

Tere. Kahjuks ei oska teile valmis selgitusi pakkuda, aga samal ajal samasugused patsiendid minu praktikas oli ja mingi lahendusi leidnud. Praegu soovitan pöörduda dr.Kai Haldre juurde, tema on väga asjalik ja võtab vastu Seksuaaltervise Kliinikus, Suur-Ameerika 18a,Tallinnas. Vladimir