frigiidsus? ravitav? 15.05.06 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tere,
olen 20 a naisterahvas. umbes 9 kuud tagasi lõpetasin pillide söömise, huvi seksi vasti puudub juba peaaegu 2 aastat. Olen võtnud erinevaid pille (diane, mercilon, harmonet, jeanine), mingit emotsionaalset traumat ega stressi pole olnud. Samuti pole mul olnud pillide võtmise lõpetamisest saati päevi. Soovitati hakata uuesti pille sööma, aga kuna seksiisu puudub täiesti tahaksin teha hormonaalsed uuringud. ehk on probleem selles ja saab kuidagi ravida? elan Tartus, tänan teid

Arst vastas:

Vladimir Vihljajev

dr Vladimir Vihljajev

Günekoloog

Meestekliinik Tallinnas

Tere. Reeglina pillide kasutamine ei pärsi seksihuvi, aga muidugi see on väga individuaalne. Soovitan teha hormonaalsed uuringud (naiste suguhormoonid ehk östradiool ja prolaktiin - peaaju hormoon). Nendega on just seotud seksuaalne tung. Tartus konsulteerida võib günekoloogiga ja seksuoloogiga. Soovitan Lemme Haldre, väga tark ja meeldiv inimene.