Peenis 03.05.06 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tere.
Mul on mõned küsimused.
Esiteks tahaks teada, et kas nahariba, mis ühendab peenisepead ja eesnahka, on loomulik. Ning kui on kas see kaob vananedes ära. Ise olen 15-aastane.
Teiseks: mul on peenisepeaots normaalselt punane, aga seda ainult umbes pool cm otsast. Ülejäänud osa on imelikult hall. See on olnud juba nii päris mitu aastat. Kui peenis on jäik, siis tundub et see ots oleks kuidagi rebenend aga suuremaks pole see läind. Samas on see ots ka suhteliselt tundlik, hall osa on samas kuiv.
Peenist pesen 1-2 korda 2 päeva jooksul. Miks on see mul nii?
Ette Tänades . . .

Arst vastas:

Vladimir Vihljajev

dr Vladimir Vihljajev

Günekoloog

Meestekliinik Tallinnas

Tere. Jah, see riba on loomulik, aastaga see ei kao ära. Värvus ka võib varjerida, kui läheb punaseks, see lihtsalt tähendab et veerd tuli juurde. Kui eesots on liiga kuiv,võite kasutada mingi kreemid, näiteks Essex. Peenis tasub pesta 1 kord päevas tavalise seebiga.