mis kasu on naisel orgasmist? 22.04.06 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

tere

milleks on vaja naistel saada orgasmi? ma saan aru, et meestel on see vajalik, et vallanduks seemnepurse ja sealt edasi toimuksid teised bioloogilised protsessid (rasestumine), aga mis kasu on naise orgasmist. kas naiste orgasm on lihtsalt mõnu pärast või on ka sellel mingi biloogiline otstarve? või see on teema lihtsalt nii üleskeritud, et kui mehed saavad siis peavad ka naised saama.

kõike head.

Arst vastas:

Vladimir Vihljajev

dr Vladimir Vihljajev

Günekoloog

Meestekliinik Tallinnas

Tere. See on rohkem fülosoofiline küsimus - milleks on naistel saada orgasmi? Loomade maailmas seda ei ole (emane loom ei saa naudingut, samal ajal seksuaalne tung temal olemas, kui samal ajal organismis olemas küps munarakk(ud). Inimestel on teist moodi, ja suurem osa naised saavad orgami, aga , kahjuks, mitte koike. Mina arvan et seks on suurem osa abielust ja kui naine ei saa orgasmi, vähemalt mõnikorra, tema elu ja suhted partneeriga muutuvad halliks ja igavaks.