erektsiooni probleem 21.04.06 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

tere.olen 26 aastane ja mure selles et olen peale lähedase inimese kaotamist hädas olnud paanikahäiretega kasutanud erinevaid ravimeid mis on minu suguelu muutnud kord täiesti olematuks ja kord natuke paremaks.nii on see kestnud juba ligemale kolm aastat.hetkel võtan ravimit seroxat 20mg. ja seda pool tabletti päevas.Erektsiooni probleemid on mul olnud ka ajast millal hakkasin kasutama antidepressante-erinevade ravimiteka on mõju olnud erinev.Hetkeseis on selline et erektsiooni ei ole küll raske saavutada aga selle kestvus aeg on alla igasugust arvestust ja enamus kordadel ei vea see lõpuni välja.sellega kaasneb ka sisemine rahulolematus ja tahtmine suguelu nautida on kadunud.Kas peaksin oma probleemiga pöörduma erialaarsti poole või mida te soovitaksite. AITÄH

Arst vastas:

Vladimir Vihljajev

dr Vladimir Vihljajev

Günekoloog

Meestekliinik Tallinnas

Tere, arvata võib et antidepressantid näitavad oma mõjut ja kindlasti teil olemas ka psühholoogilised probleemid (ebakindluse tunne). Pakkun arutada see probleem oma raviarstiga (närviarstiga), proovida teha paus antidepressanti sissevõtmiseks ja samal ajal kasutada erektsiooni ravimid (viagra,levitra,cialis). Loodame et see annab teile vendumusi ja normaliserub seksuaal elu. Kui vajalik, tulge vastuvõtule, räägime pikemalt.