nooruki onaneerimine 27.03.06 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tere!
Minu 14-aastane poeg onaneeris arvuti taga istudes ja erootilise sisuga pilte vaadates.
See oli mulle väga ootamatu, nii et ma ei reageerinudki sellele kohe. Mõne aja pärast küsisin, kas ta on nii varem ka teinud ja kas keegi ahvatleb teda sellele internetis. Ta väitis, et ta teeb seda iseseisvalt ja see ei ole esimene kord ja tal on väga piinlik minu ees.
Ma ei halvustanud teda vaid otsustasin enne infot hankida, kui järeldusi teha.
Kas teate mis juhtub kui interneti otsingusse "onaneerimine " sisestada? Juba 10-12 aastased poisiklutid võrdlevad sperma tihedust ja "pihku peksmise" rõõme.
Minu küsimus on: kas nooruki onaneerimine on (psühholoogiline?) probleem ja milliseid ohte/ebamugavusi võib see edasises elus tekitada?
Suureks saanud poisipõnni ema

Arst vastas:

Lemme Haldre

dr Lemme Haldre

Psühholoog-psühhoterapeut, kliiniline seksuoloog

Erakliinik Elite

Tere
Teie poisipõnnist on tõesti nooruk saanud. Tänapäeval ei loeta masturbeerimist kõrvalekaldeks, vaid täiesti normaalseks seksuaalse arengu juurde kuuluvaks nähtuseks. Mingeid ohte see edaspidises elus ei põhjusta.
Küll võib aga kahjulik olla see, et Teie poeg ammutab oma arenguliste muutuste kohta infot suvalistelt interneti lehekülgedelt. Juhatage parem oma poeg internetis noortele mõeldud leheküljele www.amor.ee
Tervitades Lemme Haldre