probleem enesega 18.02.06 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tere!
Olen oma tüdrukuga koos olnud juba üle aasta. Tema pole eriti seksuaalselt aktiivne, aga mina olen. Kui temaga kahekesi kuskil koos olen, tahan kohe temaga vahekorda asutda, peaaegu iga kord. Raske on ennast tagasi hoida. Tema aga koguaeg ei taha ja ma saan sellest aru ka. Aga raske on seda enesele selgeks teha. Probleem ongi selles, et ma kardan, et mõned vahekorrad on olnud talle täielikult vastu tahtmist, sest ta alguses nõus pole ja peale minu pikka pinnimist ta nõustub. Aga ma ei taha nii ja ei oska ka midagi teha. Kas võib olla viga minu psüühikas? Samuti ma armastasin teda ennem väga, aga nüüd on nagu see rohkem vaibunud. Samas ei oska ma ka kedagi muud tahta ning teda ei tahaks ka kellegi teisega näha. Olen nende asjade pärast suhteliselt mures ning ei oska midagi teha. Oleksin väga rõõmus, kui te mulle midagi soovitaksite. Ette tänades:
K.

Arst vastas:

Vladimir Vihljajev

dr Vladimir Vihljajev

Günekoloog

Meestekliinik Tallinnas

Tere. Teie situatsioon on tüüpiline. Teie olete terve ja noor inimene ja see on loomulik, et teil olemas pidevalt seksuaalisu. Aga teie tüdrukul on oma (naiste)tervise erinevused. Ja ka väga loomulik et tema ei ole valmis iga kord teile samaga vastata. Noorel naisel üldse seksuaal iha toimib harva ja lainega, 2-3 korda kuu jooksul (võib olla harvem), tihti seotud menstratsiooni tsükliga. Olge valmis arvestada ka tema seksuaal valmidus või lihtsalt kaotate oma sõbrannat, kuna tihti solvutate tema. Soovitan arutada koos selle probleemi ja leida mingi kompromisse (kuldne kesk)