peenise kuju 17.12.05 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

"Tere!
Minu probleem on järgmine. minu peenis on märgatava kaldega allapoole ehk on allapoole kõver. Siit küsimused: kas see takistab normaalset suguelu (ma ise arvan et jah) ja kas peenise kuju on võimalik korrigeerida? Kui peenise korrigeerimine on võimalik, siis kus seda on võimalik teha ja kui keeruline see operatsioon on. " OLI üks küsimus. Minul on sama mure. Peenis erektsiooni ajal kaardus allapoole ega ole nii nagu nn. piltidel üles poole. Kus kohas täpsemalt on Tallinnas ja Tartus meestekliinik, mis aadress täpselt. Kas operatsioon maksb midagi?

Arst vastas:

Vladimir Vihljajev

dr Vladimir Vihljajev

Günekoloog

Meestekliinik Tallinnas

Tere. Õige küsimus - kas see takistab normaalset suguelu ja kas teeb veel mõned mured või valud. Kui mitte, siis võib nii olla. See proleem nimetakse - induratio fibroplastika penis, või peenise fibroplaastiline muutumine (kõvastumine), või Peyroni haigus, autori nime jargi. Peenise sees hakkab kasvama armkude ja suguti muutub oma välisvormi, läheb ebasümmetrilist. Põhjus siiamani ei ole selge (ainevahetuse muutmine?), konservatiivne ravi ka mitte eriti effektiivne. Kui see tõiesti segab - tasub op. ravi. Võib pöörduda dr. Punabi juurde. Operatsioonid tasulised. Tartus meestekliinik - Puusepa 1a, Tallinnas Gonsiori,3 tel. 731 8008, 5331 8008