suguiha tõstmine 09.12.05 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Juba mõnda aega (paar kuud) pole mul olnud erilist iha oma partneriga vahekorda astuda. See teeb minu kurvaks ning tekitab pisut stressi ning mu noormees on täiesti tusane selle üle.
Sooviksin teada , et kas on olemas mingeid suguiha tõstvaid ravimeid, mida saaks mõnda aega kasutada seni kuni loomulik seksuaalsus n.ö. taastub?
Ise olen 22 a. neiu.
Ette tänades

Arst vastas:

Vladimir Vihljajev

dr Vladimir Vihljajev

Günekoloog

Meestekliinik Tallinnas

Tere. Võib olla teil on lihtsalt üleväsimus ja stress, tasub korralikult puhkata ja kõik läheb üle. Või on kerge depressioon. Tavaliselt kasutakse mingi vitamineid ja tooniseruvaid preparaadid - igasuguseid kompleksid, mis sisaldavad looduslik erguteid - ginko biloba, zen-sen jne. Need olemas igas apteekis vabamüügil. Harvem kasutakse ravimeid - antidepressantid, mis tõstavad tuju ja suguiha, aga see on juba retsepriravim, tasub pöörduda arsti poole.