erektsioon 30.11.05 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tere
Oleme mehega 30 a. ja elanud koos 2,4 aastat. Suhte algusest saadik on olnud mehel aegajalt erektsiooni häireid. Peenis erutub, kuid juba enne vagiinasse sisenemist erektsioon kaob. On ka juhtunud, et suguühte ajal erektsioon kaob, ta ise ütleb et ei tunne enam midagi, kuna minu tupp muutub liiga suureks. Samas nendel kordadel kus oleme saanud vahekorras jätkata, tunnen et nii tema kui minu poolt on pinge, et võibolla "kukub ära".Samas oleme üksteist nendel kordadel kus normaalne vahekord pole õnnestunud, rahuldanud suuliselt ja kätega, minul endal on võimalik orgasmini jõuda ainult sel teel. Mees ütleb, et ka talle meeldib suuga rohkem, samas tunnen ise füüsilist vajadust tavavahekorra järele. Kas see on normaalne, kui kooselav paar teineteist vaid suuliselt ja kätega rahuldab?
Meil on soov pere luua, käisin hiljaaegu uuringutel, kus selgus, et töötab ainult üks munajuha, mis tähendab et rasestumine on keeruline ja lisaks veel ebaregulaarne suguühe. Lapsesaamisesse suhtume rahulikult, et ei hakka endile pingeid tekitama, vaid teeme nii nagu tunne tuleb, nii et see ei tohiks lisapingeid tekitada.
Kas võib olla, et minu tupp muutub liiga suureks teatud tsükliperioodil (kas see võib olla soodne rasestmise aeg- ovulatsiooni ajal?), aegajalt meil õnnestub normaalselt vahekorras olla. Kas peaksin uurima tupe vähendamise operatsiooni? Kuidas saaksin meest psühholoogiliselt aidata, olen püüdnud teda julgustada, samuti oleme püüdnud leida igal võimalusel vaheldust, väljasõidud, erutavad pesud, sukad jne. Ta ise ütleb, et tunneb suurt erutust ja tahab mind- kas tegemist võib olla ülierutuvusega? KUidas seda vältida? Kas erektsiooni püsivuses aitaks aitaks Viagra? Mee s oli kusagilt kuulnud, et kui Viagrat tarbima hakata, tekib sõltuvus ja loomulikku erektsiooni enam ei teki. Kas see vastab tõele? Kas antud ravim mõjub manustades koheselt ja kas seda võib ka mitu päeva järjest võtta?
Helena

Arst vastas:

Vladimir Vihljajev

dr Vladimir Vihljajev

Günekoloog

Meestekliinik Tallinnas

Tere Helena. Ma arvan et teile kindlasti võib aidata. Tavaliselt naistetupp läheb suureks seksuaalergutusi ajal, see on normaalne, samal ajal seal koguneb liiga palju limat. Proovige pesta seest ennem vahekorra. Suu- ja käsiseks on väga palju levinud, see on normaalse seksi variant ja väga tihti ainuke võimalus rahulduse saata. Lapsesaamisesse jaoks olemas mitu võimalused, see võib arutada eraldi. Viagra tablettid väga effektiivsed ja ei ole ohtu, et pärast ilma need üldse ei saa hakkata. Ravim mõjub koheselt ja tema võib kuurina (mitu päeva järjest) võtta. Aga see on retsepti ravim, tasub tulla arstivastuvõttule.