masturbeerides ei jõua orgasmini 22.11.05 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tere doktor!
ma ei saa suguühte ajal orgasmi, ka masturbeerimine mulle mingit rahuldust ei anna. umbes 10 eluaastast peale hakkas mu tupp imelikke vempe viskama.
Valgevoolustoolust tuli palju ja halvalõhnalist. Vahepeal oli voolus nagu mädajas, vahepeal rohekas, vahepeal meenutas hapukoort. Vahepeal oli väga valus pissida. Praeguseks on mu hädad taandunud, urineerimisega probleeme ei ole, valgevoolust eritub tunduvamalt vähem kui enne. Ka probleeme on mul väga rohke higistamisega, kodus olles on kõik enam-vähem korras, koolis on kaenlaalused kogu aeg märjad, väga õhukesi pluuse kanda ei saagi. Nüüdseks käisin ma selle aasta septembrikuus günekoloogi vastuvõtul, et oma muredest rääkida. Dr Karlis lasi mulle vereproovid teha, tulemus oli, et kõik on korras.
Ise ma mõtlen, et kas tupevaevused mis mul enne kaelas olid said ikka iseenesest ära kaduda?! Ma enam ei tea kuhu minna ja kellelt abi loota.
Vanematele ma ju ometi ei hakka rääkima, et kliitorit stimuleerides ei tunne ma midagi (masturbeerides orgasmini ei jõua) jms.
Arstionu, mis teie kostate?

neiu 14.

Arst vastas:

Vladimir Vihljajev

dr Vladimir Vihljajev

Günekoloog

Meestekliinik Tallinnas

Tere. Võib arvata et teil on hormonaalne ülemineku periood, sellega seonduv higistamine,, see varsti (16-17 a.) ise läheb üle. Kliitor võib olla ka veel ei ole tundlik, või lihtsalt on kinni kaetud eesnahaga. Proovige leida õige punkt (tundlik koht) ja väga õrnalt masturbeerida pikema aega, parem vannis, soja vee sees. See lõdvestab ja soodustab. Vooluse kohta - arvan et oli või on praegu ka mingi tupepõletik. Seenhaigus näiteks? Tasub see ikka välja diagnoosima ja ravima.