Vastik seks 21.01.05 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tere!
Minu mure seisneb selle, et juba pikka aega on minul vahekorras olemine väga valulik ja nüüdseks on asi nii kaugele jõudnud, et ma ei taha enam üldse vahekorda astuda. Kogu lugu sai alguse sellest, et mõned aastad tagasi diagnoositi mul kondüloomid, seejärel emakakaela põletik ja siis vahelduva eduga on olnud mul seenhaigused ka veel kõigele lisaks. Viimastel kordadel ei ole arstid midagi leidnud, ütlevad, et kõik peaeks korras olema, aga ju ei ole, sest tuppe sisenemisel on põletav valu. Viimasel korral ütles mulle arst, et kõik on kinni mõistuse, mõtlemises.
Ma pole nüüd üle kahe kuu enam oma elukaaslasega vahekorras olnud, lihtsalt ei taha, sest seks on vastik ja valus. Tihti on ka nii, et ma ei taha enam õhtul voodisse minna, sest ma tean, et tema tahab vahekorda, siis tunnen end halvasti, kui teda ei rahulda ja tean ka seda, et kui kui ta ei saa mind hellida, siis on ka tema õnnetu. Hiljuti oli meil ka selleteemaline vestlus, kus saime aru, et kui me midagi ette ei võta, siis ei maga me enam ühes voodis, sest mina tunnen vastikust kui ta mind puudutab (sest ma kohe arvan, et ta tahab vahekorda mulle peale suruda) ja tema tunneb vastikust kui ma talle hellitustega ei vasta.
Ühesõnaga meil on väga suur kriis, kuid ühte tean ma kindlalt, et lahku ma temast minna ei taha, sest oleme juba pikka aega koos olnud.
Ma tahaksin temaga väga õnnelik olla, vahekorda nautida, kuid kahjuks ei suudle me korralikult juba ammu, eks üks on minna lasknud ja teine ka.
Aga ma tahaksin seda muuta ja sellepärast palun ma teie nõuandeid, kuidas äratada endas iha ja tahtmine ja seeläbi olla ihaldusväärne, sest nii jätkata enam ei saa, sest see olukord teeb väga haiget.

Ette tänades
Aire

Arst vastas:

Lemme Haldre

dr Lemme Haldre

Psühholoog-psühhoterapeut, kliiniline seksuoloog

Erakliinik Elite

Tere Aire
Olete põdenud mitmeid günekoloogilisi haigusi. Põletav valu võib olla seotud sündroomiga, mida nimetakse ka "põletava vulva sündroomiks". Sageli on selle tekkimisele eelnenud just korduv seenhaigus. Enamasti pole tõesti läbivaatusel midagi näha ja ka proovid on korras.
Mõni patsient on selle puhul saanud leevendust lokaalsest ravist (näit. lidokaiin). Võimalus on teha ka üks suukaudne ravikuur tablettidega.
Tasuks külastada ka seksuaalnõustajat. Ilmselt tekitab valu aisting iga järgmise korra eel Teis hirmu, mis omakorda häälestab valule. Tähtis on positiivse ootus. Mõneks ajaks võiksite partneriga proovida teistsugust intiimkäitumist, et maha võtta hirmureaktsiooni.
Soovitan tulla nõustamisele. Günekoloogidest tegeleb teistest enam seksualprobleemidega Dr. Helle Karro Tartus (vastuvõtud naiste nõuandlas teispäeviti). Soovitan lisaks tema läbivaatust.
Selleks, et läbi arutada kuidas vähandada oma hirmu ja pinget nendes olukordades, võite tulla kas minu vastuvõtule (Tartus Elite kliinik) või minna Tallinna Seksuaaltervise Kliinikusse Meelis Süti vastuvõtule. Tervitan Lemme Haldre