Frigiidsus 21.11.04 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tere !
Olen 30 a naine, kellel on lõhki minemas juba teine abielu. Põhiliseks põhjuseks ebaterve seksuaalelu. Nimelt on hakanud see nii vastumeelseks , et olen sellest lihtsalt loobunud. Ja vastumeelseks seetõttu, et pole kunagi koos mehega vahekorras olles orgasmi tundnud. Tahaks teada kas seda oleks võimalik kuidagi ravida või mis võimalused on , et edaspidi normaalset suhet luua.
Ette tänades.

Arst vastas:

Lemme Haldre

dr Lemme Haldre

Psühholoog-psühhoterapeut, kliiniline seksuoloog

Erakliinik Elite

Tere
Kahjuks on Teie kirjas vähe informatsiooni. Frigiidsuse põhjused võivad olla mitmesugused. Ravida on võimalik. Samas pole naistele loodud ühtegi universaalset ravimit, mille tarvitamise tulemusena paugupealt olukord paraneks. Vajalik on lisainformatsioon Teie tervisliku seisundi, varasemate seksuaalkogemuste ja praeguse olukorra kohta.
Soovitan tulla vastuvõtule. Esialgu oleks hea tulla ilma ja hiljem koos partneriga. Parem tulemus saavutataksegi tavaliselt siis, kui partner on koostöövalmis ning osaleb samuti raviprotsessis.
Pöörduda võite kas Elite Erakliinikusse või Tallinnasse Seksuaaltervise Kliinikusse.
Tervitan Lemme Haldre